fbpx

Nejnovější povídka

Nejen horory a thrillery jsem čtenářsky živ, a protože sci-fi a postapo je mi velmi po chuti, sáhnul jsem po novince Písek od Hugha Howeyho, autora Sila.

Stejně jak napovídá obálka, písku si užijete v knize opravdu hodně, protože je doslova všudypřítomný.

Čtenář je bez nějakého předchozího nastínění vhozen do kruté, písečné pustiny, kterou objevuje s pomocí několika postav, které jsou samozřejmě navzájem propojené (ale nebojte, nebudu nic vyzrazovat). A tak to mám rád, žádné chození kolem horké kaše a jdeme rovnou do akce.

Přiznám se, že jedna z věcí, která mě hodně zajímala, bylo potápění do písku a mechanika, jakou bude probíhat. A autor to podle mě vyřešil elegantně a hlavně, nenechal mě dlouho čekat a k prvnímu ponoru se dostal poměrně brzy.

Za mě je jen škoda, že jsme se nedozvěděli trochu víc z historie tohoto světa. Ale což, zase dostala více prostoru fantazie, a třeba se do tohot světa ještě někdy v budoucnu podíváme a poodhalíme o kousek více z písečných plání a tajemství, které se pod nimi skrývají.

Opět budu rád, pokud se o svůj dojem z knihy podělíte se mnou i ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

Za mě velká spokojenost a hodnocení 7/10


Warning: Undefined variable $bg_color in /data/web/virtuals/256342/virtual/www/domains/jbzmek.cz/wp-content/plugins/gs-facebook-comments/public/class-wpfc-public.php on line 258

Registrace

Pro stažení mých povídek je nutné se registrovat. Po registraci dostanete přístup ke všem již publikovaným materiálům (buďte trpělivý, doručení emailu pro stažení může v některých vzácných případech trvat i několik hodin) a stejně tak budete upozorněni při zveřejnění jakékoliv nové povídky. Možná Vás vyzvu k nějakému hlasování na stránkách nebo slušně požádám o zpětnou vazbu, pokud ji se mnou budete chtít sdílet. Ničím jiným Vás snad po mailu otravovat nebudu 😉

* povinné pole

* registrací souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů

© by J. B. ZMEK